Iskolánk 1998-tól szervez véradást, mellyel hozzájárulhatunk a vérellátás fenntartásához és a rászorulók segítéséhez. Az idén ez a nap 2024. április 18-ára esett. 34 véradó érkezett hozzánk. Köszönthettünk első és egyben legfiatalabb véradót is, iskolánk volt tanulóját, Matisz Mátét, valamint 77-szeres donort is, ami nagy tiszteletet váltott ki valamennyiünkből. A véradásra érkezők között voltak olyan pedagógusok, iskolai dolgozók, akik ezzel példát mutattak diákjainknak az önzetlen segítségnyújtás fontosságáról.

Köszönjük a Magyar Vöröskereszt által felajánlott tortát, melyet a legtöbb véradó bevonásáért az 5.b osztály kiérdemelten fogyaszthatott el. A szervezést segítő tanulók nagyon lelkesen minden véradónak kis ajándékokat készítettek, segítették a termek berendezését, és kedvesen fogadták a megjelenteket.