Iskolánk mára már többéves hagyományként rendezi meg január 22-én a magyar kultúra napja alkalmából – az alsó tagozatos gyermekek körében – szavalóversenyét.

A jeles napon összesen 47 kisdiák öltözött ünneplőbe, hogy megmutassa, milyen szorgalommal és odaadással készült hetek óta az eseményre.

A versek a „tél” témakörében kerültek kiválasztásra. Igazgató Úr köszöntőjében fennkölt gondolatokkal méltatta a Himnusz születését, majd köszöntötte az izguló kisdiákokat, felkészítőiket, valamint iskolánk volt és jelenlegi pedagógusait, akik hatan vállalkoztak a zsűri nehéz szerepére.

A megnyitó után két helyszínen és két korosztályban került sor a szebbnél szebb versek előadására. A zsűri tagjai nem voltak könnyű helyzetben a döntőt illetően egyik korcsoport tekintetében sem, hiszen nagyon sok szép szavalatot hallhattak.

Izgatott várakozást követően végül megszületett a végső sorrend:

1. évfolyamon:
I. helyezett   Varga Izabella 1.b
II. helyezett   Szoták Gréta 1.a
III. helyezett   Jakubik Noel 1.b

2. évfolyamon:
I. helyezett   Nagyházi Lili 2.b
II. helyezett   Takács Flóra 2.a
III. helyezett   Matisz Kincső 2.a

3-4. évfolyamon:
I. helyezett   Hauzer Marcell 4.a
II. helyezett    Farkas Róbert 3.c
III. helyezett   Stumpf Ádám 3.a

Különdíjban részesültek:
Tóth Gréta 4.b
Csendes Diána 3.b
Dancsosi Anna 3.a osztályos tanulók

Köszönjük a zsűri tagjainak munkáját, minden gyermeknek a szavalatot, mellyel megörvendeztettek bennünket, és köszönet felkészítő pedagógusaiknak is.

Jövőre várunk benneteket ismét!