2023. november 17-én a Sárospataki II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola 3. és 4. évfolyamos tanulóival tanulmányi kiránduláson vettünk részt Budapesten.

Az utazás elsődleges célja, hogy a gyerekek megismerjék a fővárosunk ékességét, az Országházat, továbbá, hogy megtekintsük a Dunát és néhány olyan nevezetes épületet, amelyről tanulni fogunk.

A kisdiákok nagyon nagy izgalommal várták e napot, hiszen ilyen hosszú közös kiránduláson még nem vettünk részt. A hajnali indulás ellenére az utazás jó hangulatban telt. A Parlamentet belülről is megcsodálhattuk és emellett az Operaházba is ellátogattunk, ahol megnéztük, hogyan építik a díszleteket az esti előadásra.

A késő esti órákban érkeztünk haza a hosszú, de tartalmas kirándulásról, melyen sok új ismerettel gazdagodtak kisdiákjaink.