Nagy izgalommal jöttek a Rákóczisok 2022. június 9-én iskolába, hiszen hosszú idő után meg tudtuk rendezni a gyermeknapot, amit összekötöttünk a nemrég elkészült kültéri kézilabdapálya avatójával. Az ünnepélyes megnyitó és a mazsorett műsor után kezdetét vette egy színes programsorozat. A tanulók megtekinthették az új kézipályán a Sárospataki Torna Club U10-es és U14-es fiú kézilabdacsapatának bemutató játékát. Ezt követően válogathattak a gyerekek a jobbnál jobb foglalkozások között úgy, mint kézműves játékok készítése, zsákbamacska, óriás sakk, lengőteke, JUMANJI, asztalitenisz- és futballbajnokság, arcfestés, célba dobás, ugrálóvár stb. A 2. és 3. évfolyamos tanulók egy rendkívül érdekes „Klímavédelmi Roadshow-n” vehettek részt, ahol kisebb ajándékcsomagokat is kaptak. Délután az alsó tagozatos tanulók, a Göncöl Bábszínház előadását tekintették meg.

A nap végén a sok-sok kipirult, mosolygó arcot, csillogó szempár láthattunk. Élményekkel teli, csodaszép napot zártunk.