A magyar kultúra napja

Január 22-én emlékeztünk meg a Magyar Kultúra Napjáról. Ezen a napon iskolánk 4. a osztályos tanulói egy rádióműsort készítettek, melyben Kodály Zoltán és Kosztolányi Dezső szavaival méltatták a magyar nyelv sokszínűségét. Dalokkal és versekkel mutatták be kultúránk szépségét. Hogy emlékezetesebb legyen ez a nap, a gyerekeknek rajzpályázatot hirdettünk. Kölcsey Ferenc Havazás c. versét kellett illusztrálni. Minden szünetben megzenésített versek szóltak. Ezalapján kellett kitalálni a verscímeket és megfejteni egy rejtvényt. A folyosón kedvenc verseiket írhatták le a diákok. Játékként összekeveredett verssorokat kellett megtalálni, s helyesen összeilleszteni. Reméljük ezzel még közelebb tudtuk hozni a magyar kultúra szeretetét a gyerekek részére.