A tantermen kívüli oktatásban a tanulásnak csupán három eleme maradt érintetlen: a tanuló, a pedagógus és közös céljaik. Így a pedagógus és a tanuló együttes munkáján, valamint a szülői támogatáson múlik az, hogy mennyire lesz sikeres az elkövetkezendő hetekben, esetleg hónapokban a tanulás, és ezzel együtt a tanulók előrehaladása. A fizikai találkozások tilalma egyben azt is jelenti, hogy a tanulókkal való kapcsolat lehetősége is a digitális megoldásokra korlátozódik. Az elmúlt hetek megfeszített, kreatív és lelkiismeretes közös munkája megmutatta nekünk, hogy a rengeteg digitális anyag, módszer, ötlet alkalmazásának sikere mennyire függ a kommunikációs csatornáktól. Kezdettől egységesen a KRÉTA felületén adjuk a házi feladatokat. Nagyon sok mindent tud a KRÉTA, de nem mindent, ezért több osztály a Google Classroom segítségét is igénybe veszi. Nagyon hiányzott egy olyan platform, amelyen a teljes tantestület online értekezletet és egyéb formákban is tudja a kapcsolatot tartani; anyagokat, alkalmazásokat megosztani és egyben a tanulócsoportokat is bevonhatja. Nekünk alapos előkészület, ráhangolódás mellett a legmegbízhatóbb és legsokoldalúbb lehetőségnek az Office 365 Teams rendszere bizonyult. A kezdő lépésekben az EFOP-3.2.3. pályázati mentorunk, az egyik Twinning Nagykövet segített webináriumi képzésekkel, amik a jövő héten is folytatódnak. Már második hete használjuk, csak jó tapasztalatunk van vele. Diák próbacsoporttal is teszteljük a rendszert, mielőtt élesben tartunk órát a csoportoknak. A Microsoft Tisztaszoftver keretében a pedagógusok és diákok számára a letöltés és a telepítés ingyenes. A KRÉTA rendszer, mint alap továbbra is működik.