Köszönettel tartozunk a tájfutást népszerűsítő kollégának, aki évről évre megkeres bennünket és megismerteti diákjainkat ennek a sportnak a szépségével. Ebben az évben az időjárás sajnos a tornaterembe szorította a szervezőket.
A téri tájékozódás mellett segíti a logikus gondolkodást, mivel párokban végezték, segíti a közösségi összetartozás érzését. Felkészít a szabadon végzett tájékozódási futásra, ami gyönyörű természeti környezetben valósul meg. Természetes és nem utolsó sorban a mozgás öröme, a szabadidő hasznos eltöltésében is nagy örömet jelent. Kiegészült a futás az öttusázók lézerpisztoly kipróbálásával és versenyével. Ez a fegyver nem veszélyes, de hatalmas élményt szerzett a tanulóknak.

Egyszerre egy osztály tartózkodott a tornateremben és óránként váltogatták egymást.

Köszönet az oktatónak, aki nagy odaadással tartja minden évben ezeket az órákat és több éves együttműködés van már közöttünk, amit szeretnénk ha a jövőben is folytathatnánk.

Sontra László
testnevelő